×
Hausbrandt

Hausbrandt

Malownicze włoskie miasteczko Triest nad Morzem Adriatyckim było bardzo ważnym i niezwykle istotnym portem dla  monarchii Austro-Węgier. Swą działalność handlową prowadził tu także Hermann Hausbrandt, kapitan austriackiej marynarki handlowej. Duch przedsiębiorczości i pasja Hausbrandta doprowadziły do tego, że w 1892 roku przedstawił biznes z kawą, którą prażył i sprzedawał w Trieście. Nowa marka „Specialità Caffè Hausbrandt“ stała się pierwszą spółką oferującą prażoną i zapakowaną kawę, która była  transportowana w zamkniętych beczkach metalowych.

Unikatowa technologia potrafiła zachować aromat świeżej kawy

Pod koniec 19 wieku rozpoczęła się droga znakomitej kawy Hausbrandt do świetności. Do dziś dnia należy do najbardziej uznawanych prażalni kaw we Włoszech, gdzie zdobyła nagrodę Kawa roku 2003 i 2004. Tradycja i jakość idą w parze z uczciwym przygotowaniem kawy wyborowej. Hausbrandt w swej prażalni stosował najnowsze technologie jak maszyna elektryczna z patentowanym sposobem napędu i następnym ochładzaniem w zbiornikach do prażenia, tzw. Grevenbroich. Dzięki tej technologii został zachowany delikatny aromat świeżo prażonej kawy, tak typowej dla prawdziwego włoskiego espresso.

Mimo tragicznych wydarzeń II wojny światowej kawa Hausbrandt utrzymała sobie swą wybitną pozycję  jako największa spółka z prażeniem kawy  we Włoszech. Obecnie legendarny Hausbrandt ma siedzibę w małym włoskim miasteczku  Nervesa della Battaglia i własne spółki dystrybucyjne w Słowenii i Austrii, tak samo jak wielką ilość autoryzowanych partnerów na całym świecie. Pierwotnie Hausbrandt współpracował także  z Francescem Illy, który w końcu założył własną markę Illy.

Miłość do kawy to podstawa  pomyślnego handlu

Spółka Hausbrandt w ciągu swej historii przypisała sobie jeszcze jedno pierwszeństwo. Rozpoczęła produkcję filiżanek kawowych z unikatowym designem i jako pierwsza przedstawiła na nich logo spółki 'Specialità Caffè Hausbrandt'.

Dziesiątki lat doświadczeń z wyborem i opracowaniem kawy sprawiają, że marka  Hausbrandt stała się profesjonalnym partnerem, na którym można polegać. Urok wyjątkowości podkreśla technologicznie zaawansowane urządzenie wspólnie z nieustającą pasją dla   kawy. Hausbrandt nie ustępuje w swym dążeniu oferować cały szereg znakomitych mieszanek, od 100% Arabiki aż po warianty bezkofeinowe.

Unikatowa metoda prażenia na otwartym ogniu i wybrane ziarna tej najwyższej jakości zapewniają niezapomniane przeżycie przy piciu mielonej kawy Tre Forze!. Ekskluzywna mieszanka kawowa zachwyci nawet najbardziej wymagających koneserów kawy  gęstą orzeszkową czekoladową „cremą“ i niesamowitym aromatem korzennym. Delektuj się mieszanką najwyższej jakości prawdziwego włoskiego espresso.

Logo Hausbrandt 
La Bottega - italská káva z Modeny
Pokazano 1-15 z 16 pozycji

MENU

Informacje