×
Illy

Illy

Historia wyjątkowej kawy zaczyna się Trieście, we Włoszech,  w najsłynniejszym mieście portowym  Austro -Węgier nad morzem Adriatyckim. Było jednocześnie miejscem, gdzie aromatyczny napój pojawił się po raz pierwszy w Europie i gdzie Francesco illy w 1933 roku opracował nowoczesny ekspres do kawy. Rodzinny charakter spółki  nadal trwa. Jedną największych włoskich firm kawowych kieruje obecnie CEO Andrea illy, który reprezentuje już trzecią generację rodzinnego potentata illy

Zawsze rozpoznawalny smak i aromat

Bogata i pełna, niemniej jednak aksamitnie gładka kawa, przy której zaraz z pierwszym łyczkiem powiesz tak, to właśnie illy. Poznasz ją także dzięki charakterystycznej ziarnistej, czerwono brązowej „cremie“, która pozostaje w filiżance nawet długo po zmieszaniu. Kawa illy zawdzięcza swój sukces unikatowej harmonii pomiędzy kwasowością i gorzkim smakiem, które osiąga przez zastosowanie mieszanki jakościowych dziewięciu różnych  gatunków Arabici. Ta mieszanka odznacza się także niższą zawartością kofeiny, podawana ilość wynosi mniej niż 0,5 %. Kawa illy może pochwalić się urozmaiconym przyjemnie pikantnym i jednocześnie delikatnym smakiem. Aromat jest tu mocny i intensywny. 

Szczegółowa kontrola na plantacjach kawowych

Charakterystyczny smak i włoska tradycja codziennie urzekają miłośników kawy w140 krajach świata. Oprócz rodzinnej atmosfery spółka illy odznacza się także  uczciwym zachowaniem wobec plantatorów kawy, którym oferuje bardzo dobre ceny, za które kupuje ich kawę. Kładzie nacisk na to, by wszyscy plantatorzy kawy, z którymi współpracuje, dotrzymywali surowe normy, które zapewniają kawę najwyższej jakości.

illy dostarcza swą kawę w  hermetycznie zamkniętych puszkach, które udzielać absolutną gwarancję zachowania  najlepszej jakości kawy w drodze do Twego domu. 

Logo illy 
illy kawa
Pokazano 1-15 z 19 pozycji

MENU

Informacje